6.8 C
Skopje
Tuesday, November 28, 2023

ВИДЕО Варошлија жестоко му одговори на Стефан: Не ги етикетирате луѓето по боите што ги носат – Неписмен си и Ќорав

Во последното издание на емисијата „Мода“, модниот критичар имаше навистина интересна содржина за обработка.

Имено, на социјалните мрежи кружеше видео кое набрзо стана вирално меѓу младите, патем истото стигна и до рацетете на модниот критичар, кој истиот тој беше тема во видеото.

Сергеј Варошлија ова вирално видео го коментираше во својата емисија, со што се обрати до момчето со следниве зборови:

„Значи јас не сум така воспитан, а очигледно имаме малку недостаток на воспитување и немојте да алудирате и да ги етикетирате луѓето по боите што ги носат. Дали се тоа ранци или се кошули, или се чевли. Не постои боја која одредува нечија сексуална особина, освен ако тоа не е карактерна преференца како што самиот си ја давате. Живееме во 21 век, каде што буквално не смееме да си го дозволиме ова.“ – беше искрен Варошлија.

Погледнете како изгледаше сето тоа:

Извор: 1тв

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -