fbpx
5.8 C
Skopje

Презгодна е, а нејзина главна преокупација е мотиката и нивата – во видеото Јована ја открива тајната на успехот

АКТУЕЛНО

Јована Марковиќ од Шетонија, во близина на Петровац на Млави, стана вистинска атракција за овој дел од Србија.

Секси Јована не се фали со скапа опрема, фенси патики и членство во некоја луксузна теретана, бидејќи нејзината теретана се нивата и мотиката!

Секси Јована тоа не го крие туку со својата работа на нива се фали. За разлика од старлетите кои се фалат со вежбање на скапи направи, Јована го споила убавото и корисното па на девојките ширум Србија за витка линија и извајани нозе им препорачува вежби – садење на кромид, садење и вадење на компир!

Јована за пролетва ги предлага следниве вежби:

Бидејќи календарски веќе влеговме во пролет, Јована за претстојните топли пролетни денови (откако ќе се стопи снегов кај нас) предлага вежби: берење на млади коприви кои откако ќе се зготват, се исклучително благотворни и корисни за организмот, особено кај оние кои ги мачи недостиг на железо или анемија.

Јована на социјалните мрежи стана хит бидејќи благодарение на работата во градина и нива има можност да ги заврши своите работи, да остане згодна и фит и убаво да поцрни!

Видео:

#natural #gym #ecology

Posted by Jovana Marković on Tuesday, March 28, 2017

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -