fbpx
9.8 C
Skopje

Земјотрес ги вознемири граѓаните на Скопје

АКТУЕЛНО

Попладнево во 17.38 граѓаните на Скопје и други македонски градови се вознемирија откако почувствуваа земјотрес.

Сеизмолошки, се работи за два земјотреси, од кои посилниот е почувствуван во главниот град.

Инаку епицентарот е во Албанија, со 5,8 степени.

Ударот бил почувствуван и во Црна Гора и БИХ.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -