6.8 C
Skopje
Tuesday, November 28, 2023

(ВИДЕО) Автомобили пловат низ улиците на Њу Џерси, каде што живеат многу Македонци

Во текот на вчерашниот ден, силно невреме ја зафати сојузната Американска држава Њу Џерси, како и околината на Њујорк.  Медиумите известуваат за обилни врнежи од дожд, проследени со грмотевици.

Најлошо помина гратчето Фервју, каде гром удри во куќа, при што истата се запали. Не се наведуваат жртви или повредени.

Снимките од движењето на невремето се навистина апокалиптични, што може да се забележи од видеото:

Storm swallows NYC skyline

CREEPY! Watch as storm clouds swallow New York City, making Saturday morning skies look like night! https://7ny.tv/2w1wlfI

Posted by ABC7NY on Saturday, August 11, 2018

Надлежните јавуваат за повеќе штети по домовите, како наноси од земја, откорнати кровови, уништени автомобили. Метеоролозите известуваат дека невремето почнало вчера околу 7.30 часот наутро. Се очекува невремето да трае и денес, но со посмален интензитет.

Posted by Miguel Galo on Saturday, August 11, 2018

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -