30.8 C
Skopje
Saturday, June 15, 2024

ФОТО: Цела Хрватска зборува за oвие панталони на Колинда Грабар Китаровиќ

Хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ пред неколку дена ја посети компанијата за преработка на рба во сопственост на пензионираниот Анте Готовин, а на Фејсбук се пофалила со оваа дружба, на која се појавила со нетипична модна комбинација за неа.

Претседателката се одлучила за спортска варијанта.

И покрај тоа што во оваа комбинација се гледа дека Колинда видно ослабела, сите зборуваат дека оваа комбинација е „кикс“ и недолична за нејзината функција.

Подоцна таа се пресоблекла во црни елегантни панталони, но маицата останала на неа. Облекла и високи потпетици.

поврзани објави

Последни објави