fbpx
6.8 C
Skopje

Најстарата ќерка на легендарниот Горан Бреговиќ – Жељка е копија на татко и (ФОТО)

АКТУЕЛНО

Горан Бреговиќ стана татко многу млад, а неговата најстара ќерка, Жељка, како поминуваат годините се повеќе личи на него.

Гените на нејзиниот татко одиграа голема улога во нејзиниот случај. Ќе знаете чија ќерка е брилијантната бринета, доколку покрај нејзиното име би го немало познатото презиме Бреговиќ.

 

Легендарниот музичар ја доби својата ќерка во деведесеттите години, со Сарајка Јасенкова која успешно се занимаваше со танц. Тогаш музичарот беше во раните дваесетти години.

Жељка дипломирала на студиите за дизајн и мајка е на Бјанка, која се занимава со музика и посетува настава по пијано.

Познатиот Брега доби уште поголема популарност по контактот со Јасмина, а потоа ја запозна манекенката Џенана Суџук. Тој се оженил со неа и добил три ќерки: Лулу, Ема и Лола.

Извор: Вистина

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -