fbpx
8.8 C
Skopje

Дамјан Манчевски околу разрешувањето на Велковски: Да живее Диме Спасов

АКТУЕЛНО

Директорот на БЈБЈ, Лазе Велковски на вчерашната седница беше сменет од функцијата, а на негово место, привремено ќе биде Бесир Деари, додека не се најде долгорочно решение.

Министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски испрати провокација кон Диме Спасов, кој во октомври, 2016 година направи сообраќајка и побегна.

„Директорот на БЈБ е сменет. Оние кои одеа и на спиење дома (а и се бркаа по улици) со службени коли, бараат уште одговорност. Long live Диме Спасов!“, истакна Манчевски на својот Твитер налог.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -