fbpx
1.8 C
Skopje

Елена Ристеска на Миконос изигрува “папарацо” – со мобилен сними еден од најголемите модни икони

АКТУЕЛНО

Познатите едноставно го обожаваат грчкиот остров Миконос, па така меѓу нашите освен Каролина Гочева за која скоро секое лето стана омилена дестинација, така e и нејзината колешка Елена Ристеска.

Таа и годинава заедно со пријатели повторно е на атрактивниот остров, а правилото дека ако си дошол еднаш ќе дојдеш повторно, важи и за светски познатите ѕвезди.

Освен по прекрасните плажи и неодоливата природа, Миконос е познат и по спектакуларните забави, особено оние на плажа. Минатото лето Елена успеа се запознае со познатото братско модно дуо Дин и Ден Катен кои се сопственици и дизајнери на реномираниот бренд „Дискверд“.

И тие годинава се повторно на истото место, а пак Елена со мобилниот го снимаше еден од браќата како се забавува на плажата и го објави на својот Инстаграм профил и напиша:

-Браќата Дискверд повторно и оваа година. Тие прават забава насекаде, појасни Елена.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -