fbpx
7.8 C
Skopje

Навистина храбро издание: Адријана Алачки првпат се појави без шминка со пегаво лице (фото)

АКТУЕЛНО

Независно дали е на телевизија во „Вкусот на традицијата“ или пак на настап, пејачката и водителка Адријана Алачки е секогаш средена дама со шминка на лицето, фризура и спортско класична комбинација на облека.

Но, деновиве на својот Инстаграм се појави во едно сосема поинакво и неочекувано издание во какво не сме ја видиле досега.

Имено, таа реши да се почести во салон за убавина со третман за лице, а тоа мора да се изведе на чиста кожа.

Токму таква храбра фотографија каде го покажа лицето со пеги се најде на нејзиниот профил. Пегите за некого се слатки и изгледаат прекрасно, додека пак други ги покриваат.

Извор: Вистина

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -