fbpx
1.8 C
Skopje

Градоначалникот на Шутка Курто Дудуш со погрдни зборови за своите сограѓани (ФОТО)

АКТУЕЛНО

Градоначалникот на Шуто Оризари Курто Дудуш денес преку својот Фејсбук профил ги навреди своите сограѓани, нарекувајќи ги „чергари“.

Ова е голема навреда, велат граѓаните од оваа општина.

-До вчера шеташе од куќа до куќа претставувајќи се како голем хуманитарец и човек со големо срце за своите сограѓани барајќи ја нашата доверба и глас, а денес кога веќе никој не му верува и поддржува вака ни се обраќа. Но времето брзо лета повторно ќе не бара, велат изреволтирани жители од Општина Шуто Оризари.

Извор: Курир

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -