fbpx
6.8 C
Skopje

Лора И Филип многу се сакаат – мајката Сузе сакала – неќела мора да се спрема

АКТУЕЛНО

Македонската пејачка, водителка и писателка, Сузана Турунџиева неодамна преку Фејсбук се пофали дека нејзината ќерка, Лора ќе се мажи за своето момче Филип. Таа за „Репортер“ раскажала како течат подготовките за свадбата.

– Подготовките течат со леснотија и радост. Без помпи, формалности и натегања. Двајцата се многу едноставни и не бараат невозможни нешта. Знаат што сакаат, и патем, многу се сакаат, вели Турунџиева.

– Лора и Филип, бидете големи и несебични во љубовта, добри и благородни во срцата и бидете ми светло во тунелот кое никогаш нема да згасне, им посака Сузана, кога откри дека ќе добие зет.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -