35.8 C
Skopje
Wednesday, June 12, 2024

ТРАМП Е НА ТЕШКИ МАКИ: Неговиот адвокат призна за незаконски плаќања за жените со кои спиел претседателот на САД

Американскиот претседател Доналд Трамп со сигурност преживеал многу непријатни часови во последните 24, откако федералниот суд го осуди по 8 обвиненија бившиот раководител на неговата претседателска кампања Пол Манафорт, а бивш адвокат на Трамп – Мајкл Коен, објави пред судо, дека претседателот на САД му наредил да извршува незаконски плаќања за време на кампањата во 2016 година.

Бившиот адвокат на Трамп призна, дека извршил плаќање на порноѕвездата Сторми Даниелс. На Сторми и биле дадени 130. 000 долари. Плаќањата кон неа и Карен Макдугл се направени, за да молчат за нивните сексуални афери со Трамп. Милијардерот сепак негира дека знаел за такви плаќања.

поврзани објави

Последни објави