fbpx
11.8 C
Skopje

Фејсбук бутна илјадници профили поврзани со Русија и Иран

АКТУЕЛНО

Социјалната мрежа Фејсбук соопшти, дека избришала над 650 страници, групи и профили поврзани со Русија и Иран.

Компанијата посочи дека не ја установила поврзаноста меѓу активноста од Иран со тие кои што доаѓаат од Русија.

Според Фејсбук се користат тактики на создавање на мрежи од профили, кои ги донесуваат во заблуда другите корисници на Фејсбук.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -