30.8 C
Skopje
Saturday, June 15, 2024

Ана Николиќ на мета на критики поради вишокот на килограми (ФОТО)

Иако некогаш важеше за една од најатрактивните пејачки, Ана Николиќ по породувањето се бори со вишокот на килограми. Извор близок на пејачката тврди дека првите месеци по породувањето Ана одбивала да јаде, но не се решила со вишокот на килограми.

„Ана не може да ослабе поради здравствени проблеми со кои се бори претходните месеци. Поради тоа и е спор метоболзимот. Иако потполно го промени начинот на живот. Се врати на тренингот и на здравата исхрана. Малку ќе ослабе, па пак се здебелува, вели извор близок на пејачката и додава:

„Сакаше да биде добра мајка и ништо не правеше на штета на нејзината ќерка. За тоа не зборува бидејќи не е добро за нејзиното здравје. Луѓето се навикнати да ја гледаат како фатална жена. Јавноста си создаде слика за неа, а таа е повеќе од тело.

Не ми е јасно како некои можат да ги заборават нејзините хитови, нејзиниот однос кон публиката и професијата. Никој не треба да им забележува на жените што не изгледаат онака како треба, вели изворот.

За потсетување, иако Ана најави враќање на музичката сцена и истакна дека снимила неколку песни, сепак тоа не се случи.

Извор: Вистина

поврзани објави

Последни објави