fbpx
-4.2 C
Skopje

(ФОТО) Пластични операции не се потребни: Македонската фолкерка има со што да се фали – кај неа нема силикони, сè е природно!

АКТУЕЛНО

Во денешно време се повеќе припаднички на понежниот пол се одлучуваат за силиконски надоградби и корекции на телото, особено оние инволвираните во јавна професија.

Пред неколку години тоа повеќе беше пример за светски познатите дами, но со текот на времето трендовите земаа широк замав и кај нас, па останаа мал дел од оние кои останаа на природното и од Бога дадено.

За фолк пејачката Ирена Спасовска, годините како да претставуваат само бројка, а за корекции на себе не ни помислува.

Природата ја дарувала да држи добра линија, да не мора да пегла брчки или секојдневно да посетува козметички салони и да применува разни третмани.

Дека е задоволна од себе и полна со самодоверба, покажуваат нејзините бројни фотографии на социјалните мрежи, а омилен и е кадарот од птичја перспектива и тоа во нејзините бујни гради.

Такви „селфи“ моменти има доста, од оние на настапи, па се до тие направени во бањата.

Деновиве таа најави нова фотосесија за своите обожаватели, каде е облечена во едноставна минималистичка комбинација, од која овој пат ги истакна витките нозе.

Природно си е природно, а Ирена и тоа како го почитува!

Извор: Вистина

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -