5.2 C
Skopje
Wednesday, November 29, 2023

Долго чувана тајна: Цеца за односот со мајката на Аркан долго молчеше, но една фотографија откри се’…(ФОТО)

Светлана Цеца Ражнатовиќ покрај бројните хитови, во 1995 година се мажи со Жељко Ражнатовиќ Аркан, кој веќе имал два брака зад него како и деца од нив.

Аркан бил приврзан кон неговата мајка Славка, бидејќи по разводот на неговите родители продолжил да живее со неа. Откако се оженил со Цеца, додека Аркан бил жив велат пејачката многу ја почитувала свекрвата.

Но, по неговата смрт, нивниот однос беше малку познат и малку се зборуваше за него, а таа тема и самата Цеца долго ја премолчуваше, се додека една фотографија која се појави на социјалните мрежи не откри сè.

Имено, на сликата пејачката ја прегрнала мајка и Мирјана и свекрвата Славка, а насмевката на лицето на Цеца кажува колку ги сака и ги почитува и двете жени.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -