fbpx
9.8 C
Skopje

Тијана Дапчевиќ открива на какви маки е сестра и Тамара

АКТУЕЛНО

Пејачката Тијана Дапчевиќ постојано живее на релација Белград – Скопје, а своето слободно време во Македонија го користи за да го помине со семејството, односно нејзините родители, како и сестра Тамара Тодевска и внуката Хана.

Тијана секој момент го користи за да се игра во детските лудории со Хана, а сигурно е пресреќна што наскоро ќе добие внук, односно нејзината сестра ќе роди син.

Пред одредено време, Тамара отрки дека е бремена, а кон крајот на годината Хана ќе добие братче.

Тамара е активна трудница, па често може да ја видиме во акција. Но, кога станува збор за храната изгледа и се зголемува апетитот.

Пред одредено време, пејачката покажа како јаде трилеџе, а нејзината сестра Тијана сега сподели како трудницата јаде еклери.

 

Од друга страна, Тијана се пофали и каков зет е Мачка и дека знае да сервира.

 

Извор: Вистина

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -