31.8 C
Skopje
Thursday, July 25, 2024

Во својот прв филм, Бред Пит глумеше син на Милена Дравиќ (ВИДЕО)

Српската актерка Милена Дравиќ почина на 79 години на Клинички центар во Белград,

Милена глумеше во преку 100 филмови, а најголема популарност и донесе соработката со Љубиша Самарџиќ. Дравиќ беше голема југолсовенска ѕвезда, но и европска ѕвезда, а нејзиното имеше беше ценето во светот.

Холивудскиот актер Бред Пит ја имаше честа да глуми заедно со Милена Дравиќ во филмот „Темната страна на сонцето“ во режија на Божа Николиќ. Ова беше првата улога на Бред Пит.

Неподвижна мајка на Бред Пит ја глумеше Милена Дравиќ, а Горица Поповиќ им беше домашна помошничка.

поврзани објави

Последни објави