5.8 C
Skopje
Wednesday, November 29, 2023

Демонстранти до новинарка од Бугарија: Однесете му марамчиња на Заев да плаче малку

Мал број на луѓе за сега се наоѓаат пред Собранието каде е најавен протест кој ќе се одвива истовремено со пленарната седница на која пратениците треба да гласаат за отворање на Уставот.

Во изјава за новинарка од Бугарија, еден демонстрант порача дека не прифаќа промена на името.

-Тие што не ја признале Македонија под уставното име, тогаш пријатно. Јас сум роден како Македонец и така ќе останам. Не може да се менува името – изјави Ристо Андоновски од „Преродба“, пренесе Фокус.

Жена порача: -Ако одите денеска кај Заев, однесете му марамчиња, за да плаче малку.

Фото: ФОкус

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -