5.8 C
Skopje
Thursday, February 22, 2024

Вистинска драма кај Три Бисери во Скопје

Во 10,30 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје 63-годишниот З.Б. од Скопје пријавил дека на булеварот “Јане Сандански“ во близина на Трговскиот центар “Три Бисери“ додека управувал такси возило забележал како едно лице, кое било со количка во која имало мало дете му дало знак да застане, но тој му кажал дека не е слободен.

Во тој момент лицето почнало да го навредува и да удира по автомобилот.

З.Б. излегол од возилото и лицето физички го нападнало.

Се превземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -