6.8 C
Skopje
Tuesday, November 28, 2023

80 пратеници гласаа ЗА, донесена одлуката за потреба од уставните измени

Власта обезбеди двотретинско мнозинство и 80 пратеници гласаа за потребата да се пристапи кон уставни измени.

Драган Данев од ВМРО-ДПМНЕ побара пратениците да се изјаснат поединечно, бидејќи технологијата можела да затаи. Спикерот Талат Џафери повика службите да го донесат списоците и да се премине на поеднично изјаснување.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -