5.8 C
Skopje
Wednesday, November 29, 2023

Димитров: На крајот, ќе не биде И кога ќе погледнеме назад, ќе се гордееме

Далеку сме од тоа каде сакаме да бидеме. Ама го знаеме патот, напиша министерот за надворешни работи, Никола Димитров на својот профил на „Фејсбук“ по синоќешното гласање во Собранието за уставните измени.

„Секој чекор е и ќе биде голем предизвик. За сите нас. Но Македонија реши да застане на нозе, да исправи глава и да тргне напред. На крајот, ќе не биде. И кога ќе погледнеме назад, ќе се гордееме“, гласи пораката што ја испрати Димитров.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -