7.8 C
Skopje
Thursday, February 22, 2024

Росоклија: Ништо не е готово додека народот не каже дека е крај

Членот на Македонска академија на науките и уметностите надвор од работниот состав, Горазд Росоклија, се огласи на Фејсбук по синоќешните случувања во Собранието, откако беше изгласана одлуката за измени во Уставот.

„Ништо не е завршено додека народот не каже дека е крај, а јас не мислам дека е крај, напротив, ова е почеток на градење вистинска држава, со вистински луѓе, врз вистински вредности“, напиша на својот профил на „Фејсбук“ македонскиот професор на Универзитет „Колумбија“ од Њујорк.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -