fbpx
22.8 C
Skopje

Автобус на ЈСП не можеше да застане на постојка, а во него имаше лице со количка – ова е херој на денот (ФОТО)

АКТУЕЛНО

Возачот на автобусите од ЈСП, поточно на автобусот со број 68 е вистински херој на денот, откако со својата реакција успеа да ги воодушеви сите.

Автобусот не можел да застане на постојка, поради паркирани автомобили. На постојка има можност и простор од автобусот да се спушти праг до тротоарот, за лицата со инвалидитет да поминат.

Така беше и денес, кога лице со инвалидска количка се најде во автобусот, но не можеше да се симне, затоа што немаше простор од автомобилите кои беа лошо паркирани.

Шоферот на автобусот се симна и и помогна на госпоѓата која го носеше машкото лице во инвалидската количка.

Нема што, херој на денот! Браво човеку.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -