13.8 C
Skopje
Thursday, May 23, 2024
spot_img

Рачка од врата на вагон за малку ќе завршела кобно по вработен од „Македонски железници“

Во текот на вчерашниот ден, во кругот на АД „Жито Прилеп“ е избегната вистинска катастрофа кој можела многу лесно да заврши кобно за вработен од „Македонски железници“

Именов во 19.00 часот во Прилеп во кругот на АД „Жито Прилеп“, при отворање на товарен вагон на „Македонски железници“, рачка од вагонот паднала врз главата на О.Д.(33) од Прилеп, вработен во „Македонски железници“.

Истиот, по укажаната медицинска помош во Медицински центар Прилеп, во безсознание бил пренесен во Клинички центар Скопје на понатамошно лекување.

 

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави