На сред емисија и испадна заб: Погледнете ја реакцијата на водителката

0
1
Foto

Несекојдневна сцена се случила во емисија која се емитувала во живо на една порториканска телевизија.

Познатата водителка Соња Кортез (56) доживеа невиден срам, откако во тек на емисијата и испадна забот, па почна панично да го бара.

Прочитај друга содржина: Ким Кардашијан рамо до рамо со Трамп во Белата куќа

Ким Кардашијан Вест сериозно го сфатила правничкиот повик па во Белата куќа зборуваше за социјално чувствително прашање.

Познатата старлета се појави на настан во Белата куќа, каде што одржа говор за важноста на интеграцијата на затворениците во општеството. Таа ја истакна важноста на вработување на поранешните затвореници и обезбедување на социјална сигурност за нив.

Ким одамна се залага за реформа на казнениот систем, а целиот настан беше пренесуван во живо на Твитер и на Инстаграм.

Поради своите активности, Ким се најде рамо до рамо со претседателот на САД Доналд Трамп, а во друштво на поголемиот дел од американската политичка елита ги изложат своите ставови за тоа како треба да се работи на системот на кривичната правда во САД.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here