fbpx
22.8 C
Skopje

Херојски чин на „Рузвелтова“: Го бркал крадецот на дожд за да ја врати украдената ташна

АКТУЕЛНО

Денес околу 17:30 на раскрсницата на Рузвелтова со Иво Лола Рибар, насилно ми ја отворија совозачката врата во обид да ми ја украдат ташната.

Храбриот граѓанин на само две коли позади мене, излезе од кола на дождот и го бркаше крадецот за да ми ја врати ташната.

Ве молам да го најдеме човекот кој ми помогна и ми ја врати ташната, споделувајте.

Доколку некој се препознае, Ве молам контактирајте ме, должник сум! Апелирам до сите возачи: заклучувајте врати на раскрсница!

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -