27.8 C
Skopje
Wednesday, June 12, 2024

За три денови ќе изгубите 6 кг со оваа мешавина – Вреди да се обидете

Салатата која ќе ви ја покажеме, ќе ви помогне да ги исчистите цревата и ќе ја оддржите нормална Ph вредноста во желудникот. Што значи дека добро ќе делува на вашиот дигестивен систем.

Намирниците кои ја сочинуваат оваа салата, се богати со влакна, минерали и пектин, кои ќе помогнат за оддржување на цревната флора.

Потреби состојки: – Маслиново масло – Лимунов сок – Репка – Зелка – Морков

Припрема: Зелката, морковот и репката изрендајте ја и помешајте ја во длабок сад. Можете да додате и малку целер. оставете да отстои за да се ослободи сок, а потоа додадете лимунов сок. Салатата не ја солете.

Оваа салата ќе даде позитивни резултати, а вие не заборавајте дека и покрај конзумирањето на оваа салата, треба да јадете здрави намирници и да пиете многу вода.

поврзани објави

Последни објави