4.8 C
Skopje
Sunday, December 3, 2023

Баба успеала да запре авион, веднаш била приведена – еве што се случило

Една стара жена од Кина одлучила своите пари да ги фрли директно кон моторот на авионот, по што веднаш била приведена од надлежните органи, а летот бил одложен.

Инцидентот се случил на аеродромот во Анчиг, источна Кина, а ова е втор случај оваа година суеверните стари Кинези со фрлање на пари „за среќа“ да ја загрозат безбедноста предизвикувајќи пореметување во летањето.

Сопатиниците изјавиле дека бабата фрлила пари кон моторот на авионот за време на влегувањето, а надлежните подцна пронашле расфрлани кованици на пистата покрај авионот, кој требало да полета кон градот Кунмунг, но останал приземјен за време на ноќта поради безбедносни проверки, а до бараната дестинација ги однел патниците наредното утро.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -