fbpx
26.8 C
Skopje

Нилски коњ во зоолошка градина истепан и избоден до смрт

АКТУЕЛНО

Нилскиот коњ Гутавито, од зоолошката градина во Ел Салвадор ја подели судбината со уште 5 илјади жители на оваа земја убиени минатата година, по тоа што непознати лица го избоделе и претепале со метална шипка.

„Навикнавме секојдневно да гледаме мртви. Не убиваат како муви, но ова навистина ја прелеа чашата“, изјави уличен продавач пред зоолошката.

 Несреќното животно подлегнало на повредите скоро една недела по нападот, иако ветеринарите сториле се што е во нивна моќ.

Ел Салвадор е една од најбруталните земји во светот со оклу 14 илјади убиства дневно и моќни банди кој владеат по улиците.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -