fbpx
35.8 C
Skopje

Вучиќ: Ја следиме состојбата во Македонија, но не се мешаме во внатрешните работи на соседите

АКТУЕЛНО

Српскиот премиер, но и кандидат за претседател на изборите во Србија, Александар Вучиќ вели дека Србија будно ги следи состојбите во земјите од регионот и дека ќе нема да се меша во внатрешните состојби на своите соседи.

„Што се однесува до Босна и Херцеговина, тоа е тешко прашање за нас“, рекол тој и додал дека Србија ќе даде се од себе за да ги сочува мирот и стабилноста во регионот, бидејќи тоа е и услов за напред и доаѓање на нови инвестиции

 

 

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -