fbpx
22.8 C
Skopje

ВИДЕО: Лојалност или провокација – потег на Донарума со кој веќе е омрзен во Јувентус

АКТУЕЛНО

Синоќа се одигра дербито во Серија А помеѓу Јувентус и Милан, а „старата дама“ успеа да дојде до победа дури во 97. минута со гол од пенал.

Голманот на „росонерите“ Џанлуиџи Донарума кој има само 18 години правеше чуда на голот, но на крајот ниту тоа не успеа да го спаси Милан од пораз.

На крајот од средбата, младиот голман гледајќи кон фановите на Јувентус ги бакнуваше беџот на Милан, веројатно со надеж да ја покаже својата лојалност кон тимот.

Воедно ова може да се смета и како провокација кон навивачите, ако се знае дека во претходните денови токму Донарума беше поврзуван со трансфер во Јувентус.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -