12.8 C
Skopje
Monday, May 27, 2024
spot_img

СДСМ: Ја осудуваме провокативната реторика на пратеничката Дода, што не оди во прилог на градењето добрососедски односи

СДСМ со реакција за изјавата на пратеничката од албанскиот Парламент, Месила Дода.

„Ја осудуваме провокативната реторика во изјава на пратеничката од албанскиот Парламент, Месила Дода, што се однесува на Република Македонија, а којашто не е во духот на градењето добрососедски односи и меѓусебно почитување меѓу две соседни земји.

Ваквите јавни настапи одат во прилог само на оние кои креираат поделби и работат на поттикнување раздор и нетрпеливост, спротивно на европските вредности за коишто се заложуваме“ стои во соопштението на СДСМ.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави