fbpx
17.8 C
Skopje

Во дебарско маж прегазен од трактор

АКТУЕЛНО

Педесет годишен маж починал вчера попладне откако го прегазил трактор во дебарско Долгаш.

Од МВР информираат дека случајот кај нив бил пријавен од Медицинскиот центар во Струга каде лицето било донесено починато.

Сега починатиот К.С. од село Долгаш како сопатник се возел на трактор кој го управувал 33 годишниот О.А., во еден момент паднал и бил прегазен од истиот.

Полициски екипи извршиле увид на местото на несреќата.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -