fbpx
22.8 C
Skopje

На повидок нова трансформација: Волксфаген и Фиат се соединуваат

АКТУЕЛНО

Иако не е  толку заинтересиран за здружување, директорот на Фиат, Сегио Марчионе со својата изјава повторно го разгоре огнот.
На женевскиот салон Маричионе изјави дека „ Нема сомнение дека VW група после последните промени ќе тропнат на вратата за разговор“.
Притоа Серџио алудираше на последната вест поврзана за здружување на овие два автомовилски гиганти.
Изјавата добива на верност после изјавата и на првиот човек на Волксфаген Матиас Милер, тој на последниот семинар изјави дека е можна средба со директорот на Фиат.
Сепак блиски извори до двајцата водечки луѓе на својте автомобилски гиганти велат дека нивната средба веќе е договорена и дека тие набрзо ќе се сретна со главна цел за спојување на овие гиганти.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -