30.8 C
Skopje
Thursday, July 25, 2024

Извлечени четврт-финалните двојки: Баерн налета на Реал Мадрид, Јуве на Барселона

Денеска во 12:00 беа извлечени двојките за четврт-финалето во фудбалската Лига на Шампиони.

Шпански Атлетико Мадрид го доби посакуваниот Лестер

Дортмунд ќе се сретне со Монако, Баерн Минхен ќе се судри со Реал Мадрид, а Јувентус оди на Барселона.

Финалето е закажано за 3-ти јуни во Кардиф

поврзани објави

Последни објави