fbpx
17.8 C
Skopje

ВИДЕО: Лалана со промашување на векот – како успеа да го промаши ова?

АКТУЕЛНО

Во рамките од 29. коло во Премиер лигата, на „Етихад“ Манчестер Сити и Ливерпул ремизираа со 1:1, а многу лесно „црвените“ може да дојдат до победа, но Лалана го промаши невозможното.

Во 80. минута од средбата, Ливерпул лесно и без проблеми можеше да дојде до предност, но Лалана не успеа да ја искористи одличната асистенција од Фермино.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -