fbpx
29.8 C
Skopje

Четврто продолжение на „Матрикс“

АКТУЕЛНО

Обожавателите на филмот „Матрикс“ конечно ќе се израдуваат. Имено, Warner Bross официјално објави дека размислуваат за повторно снимање на овој научно–фантастичен акционен филм, пренесува „Elite Daily“.

Сè уште не е јасно како ќе изгледа овој римејк, односно дали ќе се сними како филм или како серија, но познато е дека сценаристот на „Матрикс“, Зак Пен, ќе го напише сценариото и за него.

Иако тоа сè уште не е официјално потврдено, улогата на Нио која ја глумеше Кијану Ривс би требало да ја добие Мајкл Б. Џордан кој е познат по улогите во филмовите „Creed“ и „Fruitvale Station“.

Кога во 1999 година „Матрикс“ беше пуштен во кината, стана инстант филмска сензација и ги освои срцата на публиката и критиката. 52–годишниот Кијану Ривс неодамна повторно работел со поранешниот колега од „Матрикс“, Лоренс Фишбурн, на снимањето на филмот „John Wick: Chapter 2“.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -