fbpx
28.8 C
Skopje

Сончево со умерена облачност

АКТУЕЛНО

На почетокот на оваа работна недела нќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец

Утринските температури ќе се движат од 0 до 8 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 13 до 24 степени.

Во Скопје и околината слично време, со утринска температура околу осмиот стрепен и дневна до 22 степени. краj.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -