fbpx
15.8 C
Skopje

ВИДЕО: Нова борба со болеста – Иван Класниќ се бори за живот

АКТУЕЛНО

Поранешниот фудбалски репрезентативец на Хрватска, Иван Класниќ повторно се бори за живот, отркиваат хрватските медиуми, по девет години нормален живот.

Пред девет години Класниќ доби бубрег од својот татко, со кој успешно живееше, но уште минатата година се појавиле првите проблеми, поради што моментално оди на дијализа која трае околу пет часови.

Германската телевизија НДР објави и документарец за Класниќ, со една цел – да се пронајде донатор со нов бубрег. Уште на самиот старт тој порачува: „Би сакал да добијам нов бубрег, да можам да уживам во животот“

TV-TIPP: Sportclub Story, Ivan Klasnic – Warten auf die neue NiereAb sofort in der Mediathek: http://www.ndr.de/fernsehen/sendungen/sportclub/Sportclub-Story-Ivan-Klasnic,sportclub8250.html

Posted by NDR Sport on Thursday, March 23, 2017

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -