fbpx
16.8 C
Skopje

Туск: Дојдов со силна порака од институциите на Европската унија

АКТУЕЛНО

Претседателот на Европскиот совет по денешната средба со претседателот на државата, Ѓорге Иванов рече дека во Република Македонија дошол со силна порака од институциите на Европската унија и порача дека треба да се избегне меѓуетнички конфликт.

„Оваа криза ја задржува вашата земја на патот кон ЕУ. На вас останува да пронајдете демократско решение за излез од ситуацијата во која што се наоѓа земјата“, кажа Туск.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -