fbpx
24.8 C
Skopje

Нова авионска линија Скопје – Будимпешта

АКТУЕЛНО

Нова авионска линија Скопје – Будимпешта ќе биде промовирана денеска на скопскиот аеродром „Александар Велики“.

На оваа релација граѓаните ќе може да патуваат со авионската компанија „Виз ер“.

На промоцијата најавено е присуство на министерот за транспорт и врски Владо Мисајловски, генералниот директор на ТАВ Македонија Алп Ер Тунга Ерсој и унгарскиот амбасадор Дукс Ласло Иштван.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -