fbpx
35.8 C
Skopje

Пукотници во Сингелиќ, повредениот вработен во УБК?

АКТУЕЛНО

Утрово околу 10:35 часот од страна на С.А. бил пријавен напад врз него и неговиот брат А.А. од страна на неколку лица. И полицијата ја потврди оваа ситуација, а неофицијално лицето А.А. е вработено во УБК.

До престрелката дошло откако непозната група отвориле оган кон А.А. кој бил во својот автомобил „пасат“, каде најверојатно бил со својот брат, по што го напуштиле местото и се упатиле во непознат правец.

А.А. се здобил со прострелна рана во пределот на левото рамо, а на лице место се пронајдени 10 чаури кои се обезбедени. Полицијата работи на расчистување на случајот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -