fbpx
16.8 C
Skopje

Путин го изненади со подароци 90. годишниот поранешен началник на КГБ

АКТУЕЛНО

Претседателот на Русија Владимир Путин го честиташе јубилејот на 90-годишниот Лазар Матвеев – поранешен жител на КГБ во ГДР, кој му бил началник во Дрезден во втората половина на 80-тите години.

Путин отиде во домот на Матвеев во Жулебино со поранешни колеги од КГБ – Николај Токарев, кој е сега на чело на компанијата “Роснефт”, и Сергеј Чемезов – раководител на “Ростех”.

Матвеев добил подарок од Путин претседателски часовник и огромни пофалби од Путин за неговата работа во КГБ.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -