fbpx
24.8 C
Skopje

Лавров пристигна во Белата куќа

АКТУЕЛНО

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров пристигна во Белата куќа во Вашингтон за средба со американскиот претседател Доналд Трамп.

Трамп го прими Лавров во Овалниот кабинет – ретка можност за прием на политичка фигура која не е шеф на држава.

Лавров пристигна во Белата куќа во драматичен момент за американската политика, бидејќи само неколку часа претходно Трамп го разреши шефот на ФБИ, Џејмс Коми.

Претходно Лавров рече дека за средбата меѓу Трамп и Путин потребна е добра подготовка.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -