fbpx
28.8 C
Skopje

Кекеновски: Има ли некој да им каже на ВМРО-ДПМНЕ дека нивниот воз одамна замина?

АКТУЕЛНО

ШТО СУШТЕСТВА ЌЕ БЕА? Таман ќе помислиш дека малку одмалку им дошол акл, тие пак по старо…!?

Едниот не само што ден-два по дадена изјава веднаш се посипува со пепел, дава неумесни изјави туку и измислува дека некој му се извинил.

Другиов се уште си мисли дека е премиер па најавува отварање на нови фабрики, вработувања, нови инвестиции па дури на компаниите им и ветува и бесплатни странски експерти.!

Уште пострашно и посрамно е што гревчињата од градоначалници и локални партиски функционери декоративно во позадина молчешкум стојат и само климаат со глава.

Цццц…… не ќе да е доба работава со луѓево. Ниту крстење со две раце не помага.

Има ли некој да им каже дека нивниот воз одамна замина?

Доаѓа друг експресен воз кој ќе ги однесе на долго посакуваната дестинација, напиша Јове Кекеновски на својот Фејсбук профил.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -