fbpx
2.3 C
Skopje

Груевски на работен состанок со Орбан и десничарските партии од Балканот

АКТУЕЛНО

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денеска присуствуваше на работен состанок со премиерот на Унгарија, Виктор Орбан и со десничарските партии од Балканот.

На состанокот Груевски бил придружуван од Александар Николоски и Никола Попоски, а тема на работната сесија е интеграција на Балканот, постигнување на стабилност и глобалните предизвици со кој се соочува регионот.

На состанокот Груевски бил придружуван од Александар Николоски и Никола Попоски, а тема на работната сесија е интеграција на Балканот, постигнување на стабилност и глобалните предизвици со кој се соочува регионот.

Освен Груевски, на состанокот присуствуваа поранешниот премиер и претседател на словенечката демократска партија Јанез Јанша, Небојша Стефановиќ од Србија, поранешниот премиер на Албанија Сали Бериша, како и претставници од други политички партии.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -