fbpx
18.8 C
Skopje

(ВИДЕО) Видал и Кимич за овие удари се мали бебиња: Најжестоките физички пресметки на теренот!

АКТУЕЛНО

 

Фудбалот одамна стана прашање на суров професионализам, па така се почесто сме сведоци на физички пресметки меѓу играчите кои играле или играат за ист клуб, но тотално ја губат главата кога ќе се сретнат во репрезентативен натпревар. Тоа синоќа го видовме меѓу играчите на Баерн Видал – Кимич во финалето на Купот на конфедерацијата.

Џеко – Манолас

https://www.youtube.com/watch?v=6Aez44BLHYA

Неодамна Един Џеко и Костас Манолас, соиграчи од Рома, се судрија во двобојот меѓу Босна и Херцеговина и Грција во квалификациите за Светско првенство. Од почетокот беше напнато и тензиите беа се поголеми. На првиот натпревар на овие репрезентации во Пиреј се случуваше се и сешто – од вреѓање босанскохерцеговачките играчи, до обид на инвазија на грчките хулигани на дел од трибините со босанските навивачи, до транспарентот – “Нож, жица, Сребреница“.

https://www.youtube.com/watch?v=_GclRO0NcBk

Можеби најинтересната пресметка на двајца клупски играчи кои ги бранат боите на своите репрезентации се случила во четвртфиналето СП во Германија во 2006. Играа Англија и Португалија, а откако во 62. минута Руни на центарот на теренот крвнички го нагази Рикардо Карваљо таму кај што највеќе боли, Кристијано Роналдо беше најгласен во барањето од аргентинсиот судија Хорацио Елизонда да го исклучи од игра неговиот соиграч од Манчестер Јунајтед Вејн Руни.

ЕВЕ КАКО ИЗГЛЕДАШЕ ТОА:

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -