fbpx
-4.2 C
Skopje

Две лица пронајдени мртви во Кочани

АКТУЕЛНО

Две безживотни тела вчера биле пронајдени во приземје од куќа во село Теранци кочанско. Телата ги пронашол СМ, потстанар во семејна куќа во Кочани.

Според првичните информации се работи за машко и женско лице кои се пронајдени мртви. Се работи за машко лице со иницијали С.Г. роден 1975 во Скопје и женско лице со иницијали Ј.П родена 1992 година од Пробиштип.

Двете тела се најдени во лежечка состојба со прострелни рани во главата. Истрагата е во тек, а според првичните сознанија и кажувањата на соседите се работи за љубовна врска мегу починатите. Телата се предадени на обдукција.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -