11.8 C
Skopje
Monday, May 27, 2024
spot_img

Младиот фудбалер Христов со трансфер во А.О Ксанија

Младиот и перспективен фудбалер, Христијан Христов, од швајцарската трета лига, ќе настапува во грчката втора лига, поточно во А.О Ксанија од Крит.

„Среќен сум што потпишав професионален договор со А.О. Ксанија и што ќе се натпреварувам во втората лига по квалитет, во Грција. Свесен сум дека имам една благородна можност од суштинско значење за мене, која доколку ја искористам правилно и успеам да ги докажам своите сопствени фудбалски квалитети во блиска иднина ќе ја насочам мојата фудбалска кариера во посакуваната насока, изјави Христов за „Поглед.мк“.

Христов ги има поминато школите на Металург и Вардар, а настапуваше и за Еуромилк. Својата фудбалска кариера ја започна во клубот во својот роден град, Брегалница Делчево.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави